Adalar Müzesi - Museum of the Princes' Islands

Adalar Müzesi’nin Baskı Sponsoru Print Center!

İstanbul’un ilk kent müzesi olarak hizmete sunulması planlanan Adalar Müzesi, markaların mevcut baskı bütçelerinden maksimum faydayı sağlamaları için çok yüksek standartta hizmet sunan Print Center ile işbirliğine gidiyor. Adalar Müzesi’nin baskı sponsorluğunu üstlenen Print Center, kurumsal kimlik ve tanıtım malzemeleri basımı konusunda Müze’ye destek veriyor.

Adalar’ın bilinen tüm tarihini, yakın geçmişini ve bugününü belgeleyip İstanbullulara aktarmayı; yapıları, Adalar’dan esinlenerek yaratılan kültür ve sanat eserlerini, yaşanan sürgünleri, göçleri ve anıları, çağdaş müzecilik anlayışı ve tekniğiyle bugüne ve geleceğe taşımayı hedefleyen Adalar Müzesi, 2010 yılının yaz aylarında kapılarını açıyor.

İstanbul’un ilk kent müzesi olarak hizmete sunulması planlanan Adalar Müzesi, 1993 yılından bu yana baskı hizmeti veren Print Center ile işbirliğine gidiyor. Adalar Müzesi’nin baskı sponsorluğunu üstlenen Print Center, bu kapsamda her türlü kurumsal kimlik ve tanıtım malzemeleri basımında Müze’ye sponsorluk desteği veriyor. Yapılan anlaşma çerçevesinde Adalar Müzesi, markaların mevcut baskı bütçelerinden maksimum faydayı sağlamaları için çok yüksek standartta hizmet veren Print Center’dan kartvizit, dosya, yılbaşı kartı ve teşekkür belgesi gibi baskı materyalleri konusunda tam destek alıyor.

Adalar Müzesi’ne doğru adım adım

Adalar Müzesi’nde, Adalar'ın Bizans öncesi döneme kadar uzanan tarihi hakkında eserler sergilenecek. Adalar'ın tarihi yaşamını ve bugüne değin yaşamış toplulukların eserlerinin yer alacağı müzenin geçici eserler sergisi bölümünde ise özellikle güncel döneme ilişkin belgeler ve fotoğraflar yer alacak. Kütüphane ve arşiv birimlerinin de yer alacağı müze, aynı zamanda, Adalar’daki diğer müzelerle de ilişkilendirilip bir “müzeler kompleksi” oluşturulması açısından büyük önem taşıyor.

Adalar Müzesi’nin açılacağı yapı, 1870’li yıllarda İskenderiye Metropoliti Sophronios’un yazlık evi olarak yapıldı. Sonradan Prinkipo ve Büyükada’nın ilkokulu olarak hizmet verdi. Binlerce öğrenciyi okuttu. Ardından ortaokul oldu. Yaklaşık 30 yıldır boş duruyor. Şimdi, hazırlanan projeye göre Adalar Müzesi olmak için, Adalar’daki inşaat yasağı döneminin bitmesini bekliyor.

Adalar Müzesi’nin kuruluş çalışmaları, alanlarında saygın isimlerin katkılarıyla yürüyor. Bir yandan mimari restorasyon projesi, bir yandan da arşivleme ve belge toplama amaçlı mutfak çalışmaları sürdürülüyor.

Adalar Müzesi Kürasyon Kurulu, şu isimlerden oluşuyor: Prof. Dr. Baha Tanman (İstanbul Üniversitesi), Gökhan Akçura (Araştırmacı-Yazar), Gündüz Vassaf (Yazar), Prof. Dr. İhsan Bilgin (İstanbul Bilgi Üniversitesi, Mimar), Prof. Dr. Murat Güvenç (İstanbul Bilgi Üniversitesi, Şehir Plancı), Sadık Karamustafa (Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik Tasarımcı) ve Suay Aksoy (İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kültürel Miras ve Müzeler Direktörü).

İlgili Kişi:

Handan Yalvaç
Adalar Müzesi Proje Hazırlık Merkezi, Adaevi
0216 382 52 80 - 382 76 86

Print Center hakkında

Şirketlerin en önemli varlıklarının başında marka değeri ve kurumsal kimlik geliyor. Bu varlıkların devamlılığının sağlanmasında ise basılı iletişim ve tanıtım büyük rol oynuyor. Bu anlayış doğrultusunda Print Center, markaların mevcut baskı bütçelerinden maksimum faydayı sağlamaları için çok yüksek standartta hizmet veriyor. 1993 yılında kurulan ve tam donanımlı bir matbaayı ve dijital bir baskı merkezini aynı çatı altında buluşturan Print Center, her yıl çoğu uluslararası arenada yer alan 1.500’e yakın markaya doğrudan hizmet veriyor. Print Center, sunduğu yenilikler ve benzersiz müşteri yaklaşımıyla kurumların satın alma süreçlerini kolaylaştırıp kısaltıyor.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 20 Ekim 2010 17:04 )  
Buradasınız: Anasayfa MÜZE Adalar Müzesi Basın Bültenleri Adalar Müzesi’nin Baskı Sponsoru Print Center!

PAYLAŞIN

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed