Adalar Müzesi - Museum of the Princes' Islands

Adalar ve Tarih Konuşmaları

Adalar Müzesi ile Tarih Vakfı tarafından organize edilen Adalar ve Tarih Konuşmaları dizisi, 9 Temmuz Pazar günü saat 18:00’de Adalar Müzesi’nde başlıyor.

Tarih Vakfı ve Adalar Müzesi işbirliği ile 9 Temmuz-1 Ekim tarihleri arasında her Pazar saat 18:00’de Tarih Vakfı Yönetim Kurulu üyesi, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi ve Büyükadalı Yaşar Tolga Cora koordinasyonunda gerçekleşecek konuşmalar dizisinin her başlığı, alanında uzun süre çalışmalar yapmış değerli konuşmacılar tarafından ele alınacak. Farklı konu ve konuşmacılarla Adalar’ın tarihine odaklanacak programın ilk oturumunun konuğu “Abdülhamid’in Tercümanı Louis Sabuncu’nun İlginç Yaşam Öyküsü” başlıklı konuşması ile Özcan Geçer.

Detaylı dökümüne Adalar Müzesi Instagram sayfası @adalar_muzesi ve Adalar Müzesi web sitesinden d (www.adalarmuzesi.org) ulaşabileceğiniz program, konuşmacıların yapacakları sunum ve ardından soru/yanıt ile tartışmalardan oluşacak iki bölümden oluşuyor. Özellikle ikinci bölümde Adalılar’ın ve adaseverlerin değerli yorum ve katkılarını paylaşmalarını diliyoruz.

Kaçıranlar için programlar ileri bir tarihte yayına da dönüştürülecek şekilde kayıt altına alınacak.

Katılımın ücretsiz olduğu Adalar ve Tarih Konuşmaları dizisinde buluşmak dileği ile…

Son Güncelleme ( Cuma, 07 Temmuz 2023 19:05 )  
Buradasınız: Anasayfa

PAYLAŞIN

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed